تبلیغات
حق پیشگان عدالت - طلاق از نظر خدا و قرآن
حق پیشگان عدالت
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بار پروردگارا ما را در راهی که خودت میخواهی هدایت فرما ونه در راهی که نفسمان میخواهد هدف اینجانب ارتباط مجازی با دوستان ودانشجویان به جهت بالا بردن دانش خود و دوستان گرامی است امیدوارم در تمامی مراحل زندگی سربلند وپیروز باشید. ::.

مدیر وبلاگ :روح اله عسکری
مطالب اخیر
نویسندگان
طلاق از نظر خدا و قرآن
اگه بخواهیم نظر خدا رو بدونیم در مورد این رابطه ها خدای خوب و مهربون توی قرآن بخونیم باید آیات 25 سوره نسا و 5 سوره مائده رو بخونیم!  هم لینکشو میذارم وهم  ترجمه و تفسیرش با خودتون اگه هم نتونستید متوجه بشید ماشالله آخوند زیاد هست برید از یکیشون بپرسید
 

لینک آیه : 25 سوره نسا:» آیت‌الله موسوی همدانی (ترجمه‌المیزان)
 و کسی که از شما توانایی مالی برای ازدواج زنان آزاد و عفیف و مؤمن ندارد- نمی تواند از عهده پرداخت مهریه و نفقه بر آید ، - می تواند با کنیزان به ظاهر مؤمنه ای که سایر مؤمنین دارند ازدواج کند ، و خدا به ایمان واقعی شما داناتر است ، و از این گونه ازدواج ننگ نداشته باشید ، که مؤمنین همه از همند ، و فرقی بین آزاد و کنیزشان نیست ، پس با کنیزان عفیف و نه زناکار و رفیق گیر البته با اجازه مولایشان ازدواج کنید ، و کابین آنان را بطور پسندیده بپردازید ، و کنیزان بعد از آن که شوهردار شدند اگر مرتکب زنا شدند عقوبتشان نصف عقوبت زنان آزاده است ، این سفارش مخصوص کسانی از شما است که ترس آن دارند اگر با کنیز ازدواج نکنند به زناکاری مبتلا شوند ، و اما اگر می توانید صبر کنید و دامن خود به زنا آلوده نسازید ، برای شما بهتر است ، - چون مستلزم نوعی جهاد با نفس است ، - و خدا آمرزگاری رحیم است .

http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=4&AYID=25&TPIV=T1

لینک آیه 5 سوره مانده: » آیت الله مشکینی
 امروز چیزهای پاکیزه برای شما حلال شد ، و طعام کسانی که به آنها کتاب ( آسمانی ) داده شده برای شما حلال ، و طعام شما هم برای آنها حلال است ، و ( نیز حلال است بر شما ) زنان آزاد و پاکدامن از مؤمنان و زنان آزاد و پاکدامن از کسانی که پیش از شما به آنها کتاب ( آسمانی ) داده شده ، هر گاه مهر آنها را پرداخته باشید در حالی که پاکدامن باشید نه اهل زنا و نه رفیق باز به نامشروع در نهان. و هر کس کفر ورزد بدانچه باید ایمان آورد حقّا که عملش تباه شده و در آخرت از زیانکاران است.

http://tadabbor.org/default.aspx?page=tadabbor&SOID=5&AYID=5&TPIV=T1

 

 فقط این آیه رو بگذارم تا یه ذره بیشتر متوجه بشیم: آیه 3 سوره نور:

الزَّانی‏ لا یَنْکِحُ إِلاَّ زانِیَةً أَوْ مُشْرِکَةً وَ الزَّانِیَةُ لا یَنْکِحُها إِلاَّ زانٍ أَوْ مُشْرِکٌ وَ حُرِّمَ ذلِکَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ

اینم ترجمه آیه:

مرد زناکار ( طبعا ) جز زن زناکار یا مشرک را به همسری نمی گیرد ( و قهرا به سراغ زن عفیفه نمی رود ) و زن زناکار را ( نیز طبعا ) جز مرد زناکار یا مشرک به همسری نمی گیرد ، و این ( رقم همسری ) بر مؤمنین ( طبق اقتضای عفتشان ) ممنوع گردیده است.

 

اینم لینک ترجمه و تفسیرش: » آیت الله مکارم شیرازی
مرد زناکار جز با زن زناکار یا مشرک ازدواج نمی کند و زن زناکار را ، جز مرد زناکار یا مشرک ، به ازدواج خود درنمی آورد و این کار بر مؤمنان حرام شده است!
http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=24&AYID=3&TPIV=T1

 

اما اونایی گناهکار بودن و کارای خلاف انجام دادن چطور میتونن توبه کنن؟ اصلا امیدی هست یا نه؟ من جوابتونو نمیدم چرا که خدا جواب داده: توی سوره زمر آیه 53:

قُلْ یا عِبادِیَ الَّذینَ أَسْرَفُوا عَلى‏ أَنْفُسِهِمْ لا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمیعاً إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحیمُ

بگو: ای بندگان من که در جنایت به خویش ( به واسطه گناه ) از حد گذشتید ، از رحمت خدا نومید مگردید ، بی تردید خداوند همه گناهان را ( به وسیله توبه هر چند شرک باشد ) می آمرزد ، زیرا اوست آمرزنده و مهربان.

لینک ترجمه و تفسیر: » آیت الله مشکینی
بگو: ای بندگان من که در جنایت به خویش ( به واسطه گناه ) از حد گذشتید ، از رحمت خدا نومید مگردید ، بی تردید خداوند همه گناهان را ( به وسیله توبه هر چند شرک باشد ) می آمرزد ، زیرا اوست آمرزنده و مهربان.


http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=39&AYID=53&TPIV=T1

 

اما توبه باید چه جوری باشه؟ خدا توی سوره تحریم آیه 8 میفرماید:

یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَصُوحاً عَسى‏ رَبُّکُمْ أَنْ یُکَفِّرَ عَنْکُمْ سَیِّئاتِکُمْ وَ یُدْخِلَکُمْ جَنَّاتٍ تَجْری مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ یَوْمَ لا یُخْزِی اللَّهُ النَّبِیَّ وَ الَّذینَ آمَنُوا مَعَهُ نُورُهُمْ یَسْعى‏ بَیْنَ أَیْدیهِمْ وَ بِأَیْمانِهِمْ یَقُولُونَ رَبَّنا أَتْمِمْ لَنا نُورَنا وَ اغْفِرْ لَنا إِنَّکَ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ

ای کسانی که ایمان آورده اید بسوی خدا توبه کنید ، توبه ای خالص امید است ( با این کار ) پروردگارتان گناهانتان را ببخشد و شما را در باغهایی از بهشت که نهرها از زیر درختانش جاری است وارد کند ، در آن روزی که خداوند پیامبر و کسانی را که با او ایمان آوردند خوار نمی کند این در حالی است که نورشان پیشاپیش آنان و از سوی راستشان در حرکت است ، و می گویند: «پروردگارا! نور ما را کامل کن و ما را ببخش که تو بر هر چیز توانایی!»

 

لینک ترجمه و تفسیر: » آیت الله مکارم شیرازی
ای کسانی که ایمان آورده اید بسوی خدا توبه کنید ، توبه ای خالص امید است ( با این کار ) پروردگارتان گناهانتان را ببخشد و شما را در باغهایی از بهشت که نهرها از زیر درختانش جاری است وارد کند ، در آن روزی که خداوند پیامبر و کسانی را که با او ایمان آوردند خوار نمی کند این در حالی است که نورشان پیشاپیش آنان و از سوی راستشان در حرکت است ، و می گویند: «پروردگارا! نور ما را کامل کن و ما را ببخش که تو بر هر چیز توانایی!»


http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=66&AYID=8&TPIV=T1

 

حالا گیرم که توبه هم کردیم یه توبه نصوح و پاک موندیم حالا خدا چی بهمون میده؟ یا توبه کردیم ولی بازم توبه شکستیم ؟ خدا توی قرآن سوره نور آیه 26 میفرماید :

الْخَبیثاتُ لِلْخَبیثینَ وَ الْخَبیثُونَ لِلْخَبیثاتِ وَ الطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ أُولئِکَ مُبَرَّؤُنَ مِمَّا یَقُولُونَ لَهُمْ مَغْفِرَةٌ وَ رِزْقٌ کَریمٌ

زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند ، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارند و زنان پاک از آن مردان پاک ، و مردان پاک از آن زنان پاکند! اینان از نسبتهای ناروایی که ( ناپاکان ) به آنان می دهند مبرّا هستند و برای آنان آمرزش ( الهی ) و روزی پرارزشی است.

 
لینک ترجمه و تفسیرش: » آیت الله مشکینی
زنان پلید ( از نظر فساد اعتقاد و اخلاق و عمل ) برای مردان پلید ، و مردان پلید برای زنان پلیدند ( به اقتضای جاذبه ذاتی ناری همدیگر را می یابند ) و زنان پاک ( از فساد اعتقاد و اخلاق و عمل ) برای مردان پاک ، و مردان پاک برای زنان پاکند ( طبق جاذبه فطری نوری یکدیگر را می یابند ) آنها از آنچه ( دیگران به تهمت درباره آنان ) می گویند پاک و منزه اند ، برای آنها آمرزش و روزیی گرانمایه ( در دنیا و آخرت ) است.


http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=24&AYID=26&TPIV=T1

 
.
نوع مطلب : طلاق، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393
پنجشنبه 25 اردیبهشت 1393 08:08 ق.ظ
سلام ممنون از اینکه اومدی....
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 11:05 ب.ظ
////

برای آسمانی شدن دل
باید پیشانی بر زمین سایید ...////
چهارشنبه 24 اردیبهشت 1393 10:45 ب.ظ
سلام ////

چایت را بنوش ، منتظرر فردا نباش
از گندم زار من و تو
مشتی کاه می ماند برای بادها ...////
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
حقوق جزا و جرم شناسی


وب سایت حق و حقوق